Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Netopýří poradna na farmářském trhu

Netopýří poradna na farmářském trhu

Městská část Praha 10 se v loňském roce stala vítězem soutěže, kterou každoročně pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice, a získala tak prestižní ocenění „Město stromů“ ročníku 2012/2013. V rámci této kampaně Vás zveme na akci s názvem „Netopýří poradna na farmářském trhu“. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody – ZO ČSOP Nyctalus.

Ve čtvrtek 23. května proběhne na farmářském tržišti Kubánské náměstí, v rámci cyklu Ekoden na tržišti, netopýří poradna na téma co dělat, když netopýr vlítne do bytu, když objevíte netopýry v objektu, kde se plánují stavební úpravy nebo ve stromě určeném k pokácení, když máte netopýry na chalupě apod. Živé ochočené netopýry si budete moci zblízka prohlédnout, dozvíte se o jejich tajemném způsobu života, o problematice netopýrů v Praze. Dostanete zde informační a propagační materiály včetně Netopýřích omalovánek. 

Akce je připravená základní organizací Českého svazu ochránců přírody ZO ČSOP Nyctalus specializovanou na netopýry Prahy, a ve spolupráci s MČ Praha 10 a Farmářským trhem Praha 10. Nyctalus provozuje záchranné a poradenské centrum pro netopýry, pořádá osvětové akce, podílí se na výzkumu a monitorování netopýrů.

Galerie

  • Netopýří poradna na farmářském trhu
  • Netopýří poradna na farmářském trhu

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons