Veřejné prostory Prahy 10

Společně ukliďme Prahu 10

Text/HTML

PODZIMNÍ ÚKLIDOVÝ DEN - SOBOTA 16.9.2023

Každý, kdo má zájem se zapojit do čištění Prahy 10 od pohozených odpadků, může se obrátit na radnici s žádostí o součinnost ve formě poskytnutí úklidových pomůcek, odvozu nashromážděného odpadu nebo třeba vytipování vhodného místa pro úklid. Domluva je možná využitím emailového kontaktu bezodpadu@praha10.cz . Bližší informace k úklidové akci lze najít na webové stránce www.uklidmesvet.cz.

Připomínáme, že není nutné se vázat k oficiálně stanovenému termínu. Zapojit se do úklidu lze i jindy, záleží na vzájemné domluvě. Děkujeme.

Koordinaci úklidových akcí na Praze 10 domlouvá Odbor životního prostředí, ÚMČ Praha 10 - R. Kaštovský, tel. 736499364, bezodpadu@praha10.cz.

 

 

 

Prázdninový úklid v Malešicích - děkujeme pracovníkům zdejší prodejny Billa

První srpnovou neděli se do úklidu nevzhlendého zákoutí při ulici Heldova v Malešicích pustili zaměstnanci prodejny Billa. Akce proběhla z iniciativy vedoucího prodejny Jana Pěgřímka ve spolupráci s radnicí Městské části Praha 10, která problémové místo se skládkou vytipovala a pro úklid poskytla velkokapacitní kontejner, a nezbytné úklidové pomůcky. Kontejner se podařilo zaplnit během jednoho dopoledne a díky tomu je zase jedno zákoutí na Praze 10 upravenější a bez odpadků. Všichni účastníci úklidové akce (jmenovitě Mašlánková Marie, Adamová Michaela, Ostrozhynskyi Konstiantyn, Tyumentseva Lyudmyla, Serputko Marie, Janoušek Filip, Fildánová Zuzana, Jurníková Anna a Jedličková Ivana) zaslouží poděkování. Odkaz na akci.

 

SPOLEČNĚ UKLIĎME PRAHU 10 - (nejen) V SOBOTU 1.4.2023.