We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Dvorek roku

Text/HTML

V roce 2014 Praha 10 vyhlásila poslední ročník úspěšné soutěže Dvorek roku.

 

Květiny a stromy na dvorku Cílem soutěže bylo motivovat občany k údržbě a zvelebování vnitrobloků a předzahrádek jimi obývaných bytových domů. Občané, kteří věnují svůj volný čas a prostředky na úpravu neveřejných prostor, měli možnost soutěžit nejen o uznání své práce, ale i o hodnotné ceny. Ti nejlepší byli v rámci této soutěže oceněni a jako výraz poděkování za jejich péči o své okolí jim byly předány poukázky na odběr zboží a služeb.

Soutěž měla v obyvatelích desáté městské části podnítit zájem o vzhled Prahy 10 a prostředí, ve kterém žijí. Společná práce na úpravách těchto pozemků napomáhá posilování občanské sounáležitosti a zájmu o své okolí.

Hodnocení jednotlivých dvorků probíhalo prostřednictvím osobní návštěvy hodnotící komise. Hodnotící komise byla složená ze zástupců Úřadu městské části Prahy 10, občanů a nezávislých odborníků. Dvorky byly hodnoceny podle následujících kritérií: úroveň zpravování projektu, originalita a efektivnost úprav, nápaditost a celkový charakter změn, využitelnost pozemku, míra využití zeleně tvořící příjemné mikroklima, míra zapojení obyvatel domu do úprav a údržby, čistota a celkový vzhled vnitrobloku.

 

Vítězové minulých ročníků

 

Dvorek roku 2014

Vítězem v roce 2014 se stal dvorek v ulici Madridská 757/8. Dvorek byl oceněn za zachování historického členění okrasných záhonů, za zapojení obyvatel domu včetně dětí do péče o dvorek, za založení kompostu a za péči o původní dřeviny.

 

Dvorek roku 2013

Vítězem v roce 2013 se stal dvorek v ulici Ruská 6 a 8. Dvorek byl oceněn za velmi povedenou přeměnu zatravněné střechy podzemních garáží na multifunkční zahradu. Za zapojování obyvatel domu do úprav zeleně, rozvíjení komunitního života, využívání recyklovaných materiálů a dešťové vody, výrobu vlastního kompostéru a za celkovou koncepci zahrady, kterou je možné využívat nejen k okrasným účelům ale také k hraní her, pěstování zeleniny a ovoce i  k relaxaci.

 

Dvorek roku 2012

Vítězem v roce 2012 se stal dvorek v ulici Řipská 1144/3. Dvorek byl oceněn za šetrně revitalizovanou zahradu, použití nevšedních dekoračních prvků, nápaditou renovaci původního mobiliáře a zapojení obyvatel domu.

 

Přihlášený dvorek s barevně zbarveným přísavníkem Dvorek roku 2011

Vítězem v roce 2011 se stal dvorek v ulici Kozácká 13. Dvorek byl oceněn za šetrně revitalizovanou zahradu, použití přírodních prvků, odborné udržování stávajících vzrostlých stromů, zapojení všech obyvatel domu.

 

Dvorek roku 2010

Dělené 1. místo získal v roce 2011 dvorek v ulici Věšínova 7/508 a dvorek v ulici Oblouková 683/15. Dvorek Věšínova 7/508 byl oceněn za dlouhodobé, vkusné udržování dvorku se zakomponováním uměleckých prvků, zpracování přihláškové projektové dokumentace a zapojení všech obyvatel do údržby dvorku. Dvorek Oblouková 683/15 byl oceněn za profesionální přístup, zpracování přihláškové projektové dokumentace, většinové zapojení malých i dospělých obyvatel.

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons