Veřejné prostory Prahy 10

Kontejnery na bioodpad

Text/HTML

 

Bioodpad z údržby zahrad rodinných domů lze dvakrát ročně, v jarním a podzimním období, odkládat na určených místech do přistavených velkoobkemových kontejnerů.

Kontejnery slouží výhradně pro odpad biologického charakteru jako jsou větve, tráva, listí, spadané ovoce, zbytky rostlin, případně jiné bioodpady ze zahrádek rodinných domů. Do kontejnerů není možné vkládat jiné druhy odpadů. Na stanovišti bude přítomna obsluha, která nepovolí, aby se do nádob jiné odpady dostaly.

K odkládání bioodpadů slouží také Sběrné dvory hlavního města Prahy – např. v dostupnosti občanům Prahy 10 je sběrný dvůr v ulici Teplárenská v Malešicích, dále v ulici Perucká na Vinohradech, v ulici Malešická v katastru Žižkova nebo sběrný dvůr v ulici Zakrytá v katastru Záběhlic. Upřednostnit je možné stabilní sběrné místo bioodpadu, která se nachází v ulici Dřevčická (cca 100 metrů od ulice Černoskotelecká). Předání bioodpadu ve sběrných dvorech či sběrně bioodpadu  je od občanů města bezplatné.

 

KAM S BIOODPADEM - INFORMAČNÍ LETÁK

Pořiďte si vlastní nádobu na bioodpad, tzv. kompostejner. Jedná se o placenou službu, o kterou můžou žádat vlastníci rodinných a bytových domů. Podmínkou je umístění nádoby na vlastním pozemku či v k tomu vymezeném místě (mimo veřejnou komunikaci). Bližší informace na stránkách magistrátu: ZDE nebo na stránkách svozové firmy: ZDE.

 

Na stanoviště označené jako mobilní sběrný dvůr (MSD) je možné donést kromě bioodpadu, také objemný odpad, dřevo a stavební suť (v množství 1m³ na osobu za měsíc).

Termíny mobilních sběrných dvorů pro 2. pololetí roku 2020: 

19.9. Kounická x Malínská, u trafostanice (50.0780311N, 14.5021153E)
4.10. Na Universitním statku – parkoviště (50.0876175N, 14.5074342E)
11.10. Ostružinová x Jahodová – parkoviště (50.0579256N, 14.4985453E)
18.10. Za Sedmidomky x Pod Bohdalcem I. (50.0640383N, 14.4708892E)
25.10. Mokřanská x Běžná (50.0678278N, 14.5171653E)
31.10. Nad Vršovskou horou – za mostem, u garáží, oblast Slatiny (50.0618775N, 14.4798075E)

Čas provozu mobilního sběrného dvora: 9 – 15 hodin

 

Služba přistavení kontejnerů na bioodpad je hrazena z části Magistrátem hl. m. Prahy a z části z rozpočtu MČ Praha 10.

 

Mapa s umístěním velkoobjemových kontejnerů zde.

 

Harmonogram přistavení velkoobjemových kontejnerů na bioodpad:

 

Katastr Ulice Datum Od Do Souřadnice
Malešice Vydrova x Strnadova 18.9. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/dafesonure
Strašnice Kounická x Malínská, u trafostanice (MSD) 19.9. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/gecupegoju
Strašnice U Trati x Na Spádu 19.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/dabocevofa
Michle Na Křivce x Osnická 19.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/recohevesu
Záběhlice nám. Mezi Zahrádkami x Podléšková 20.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/ledasezufe
Strašnice Nad Vodovodem x Slunečná 20.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/bometugolu
Strašnice Na Výsluní x Révová 20.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/pororeleka
Strašnice Mokřanská x Běžná 20.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/pabopaseta
Strašnice Brigádníků X U Kombinátu 25.9. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/bekufacuna
Michle Nad Vršovskou horou, za mostem, u garáží 26.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/kenelevoku
Vinohrady Na Šafránce x Estonská 26.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/gegusevafa
Strašnice Dvouletky x Solidarity 27.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/cepanojema
Záběhlice Slunečnicová x Ostružinová 27.9. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/naguledaho
Strašnice Křenická, vedle č. o. 29 27.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/lejozabuve
Michle Za Sedmidomky x Pod Bohdalcem I. 27.9. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/muzujopuco
Záběhlice Kosatcová x Hvozdíková 2.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/mopafameze
Strašnice V Úžlabině x Vykáňská 3.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/hunetupaka
Strašnice Královická x Hájecká 3.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/curuvopovo
Malešice Na Universitním statku – parkoviště (MSD) 4.10. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/hovupotege
Záběhlice U Záběhlického zámku, záliv za domy č. o. 1j 4.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/lohoradulo
Malešice Janderova x Chládkova 4.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/holohecuzu
Michle Na Slatinách, u můstku 4.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/cetefubabu
Strašnice Na Třebešíně x Nad Třebešínem II. 4.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/dusukalopo
Malešice Rektorská x Bakalářská 9.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/mekekoporu
Záběhlice Na Vinobraní x Nad Trnkovem 10.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/kuhudokanu
Strašnice Dětská, v ohybu ulice 10.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/cakoradese
Záběhlice Ostružinová x Jahodová – parkoviště (MSD) 11.10. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/nejatesonu
Michle Pod Sychrovem I. (za č. o. 64) x Na Křivce 11.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/nodolanedo
Strašnice Středová x K Háječku 11.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/kumupujobo
Vinohrady Dykova x U Vodárny 11.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/hasadodoho
Záběhlice Průhonická x Vestecká 11.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/hodohanobo
Strašnice Dvouletky x Škvorecká 16.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/hefecorumu
Záběhlice Šafránová x Chrpová 17.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/bejokavula
Michle Za Sedmidomky x Pod Bohdalcem I. (MSD) 18.10. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/lomajefeza
Strašnice Molitorovská x Bylanská 18.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/hubohasasu
Strašnice Vyžlovská, parkoviště proti č. o.24 18.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/daroruhutu
Strašnice Nedvězská, za ul. Strašínská 18.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/nopezadeke
Vršovice Na Sychrově x Na Pahorku 18.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/darahokumo
Strašnice Kounická x Rostoklatská 23.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/hefonebele
Záběhlice Střemchová x Meruňková 23.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/gatuparome
Strašnice Běchovická x Révová 24.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/hohafovane
Strašnice Mokřanská x Běžná (MSD) 25.10. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/dopafujata
Strašnice Nad Vodovodem x Slunečná 25.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/bometugolu
Michle Na Slatinách x Nad Elektrárnou 25.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/dohebokuvu
Strašnice Žernovská x Štíhlická 25.10. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/nefocelaba
Strašnice U Trati x Na Spádu 30.10. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/gavepuhevo
Michle Nad Vršovskou horou – za mostem, u garáží, oblast Slatiny (MSD) 31.10. 9:00 15:00 https://mapy.cz/s/gefamazobo
Strašnice Nad Primaskou x Nad Olšinami 31.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/relosaromu
Vinohrady Vlašimská x Bratří Čapků 31.10. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/hagotuzava
Záběhlice Ostružinová x Jahodová 1.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/juhepocuta
Strašnice Dubečská x Pod Strání 1.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/catemoseke
Strašnice Dobročovická x Kružberská 1.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/lodosepeja
Malešice Janderova x Chládkova 1.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/holohecuzu
Michle Na Křivce x Osnická 6.11. 15:00 18:00 https://mapy.cz/s/recohevesu
Strašnice V Rybníčkách x Šibřinská 7.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/dadozalunu
Strašnice Prusická x Uhříněveská 7.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/cutakonamu
Záběhlice Na Vinobraní x Nad Trnkovem 7.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/kuhudokanu
Strašnice U Kombinátu, v ohybu ulice 7.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/nuledoduba
Malešice Vydrova x Strnadova 14.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/dafesonure
Záběhlice nám. Mezi Zahrádkami x Podléšková 14.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/ledasezufe
Strašnice Dvouletky x Solidarity 14.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/cepanojema
Záběhlice U Záběhlického zámku, záliv za domy č. o. 1j 21.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/lohoradulo
Strašnice Molitorovská x Bylanská 21.11. 9:00 12:00 https://mapy.cz/s/hubohasasu
Michle Na Slatinách x Nad Elektrárnou 21.11. 13:00 16:00 https://mapy.cz/s/dohebokuvu