We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Optimalizace trati Praha Hostivař - Praha Hl. n

Atributy

Řadit dle:
The template you are linking to has no template configured yet.

Základní informace

Náplní stavby „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl. n.“ je rekonstrukce železniční trati z Prahy Hostivaře přes Zahradní město a Vršovice ke stanici Praha hlavní nádraží. Tratě budou přizpůsobeny provozu dálkové osobní dopravy z jižních Čech, příměstské železniční dopravy z Benešovska a Říčanska v patnáctiminutových intervalech, ale i budoucím městským železničním linkám vedených po periferních železničních tratích.

 

Cílem je umožnit výraznější zapojení železnice do vnitroměstských přeprav, zrychlení a zpravidelnění osobní železniční dopravy a zvýšení její atraktivity pro cestující. Jádrem rozvoje území podél trati by se měly jak rekonstruované stanice Praha - Hostivař, tak i nové zastávky Praha - Zahradní město a Praha - Eden, které vzniknou jako posílení a zároveň náhrada za zrušenou zastávku Praha - strašnice včetně celé severní železniční smyčky ve Strašnicích. Všechny budou mít nová nebo zcela zrekonstruovaná nástupiště zastřešená přístřešky, a dále zvýšenou výšku nástupní hrany pro přímý nástup do nízkopodlažních vlaků. Na nástupiště povedou podchody se schodišti, výtahy a rampami, zajišťující bezpečný a bezbariérový přístup cestujících k vlakům. Přístup je navržen tak, aby se předešlo zbytečným ztraceným spádům, a aby cestující v podchodech neztráceli pocit bezpečí. Všechny zastávky umožní snadný přestup na městskou hromadnou dopravu.

 

Více informací zde na webu SŽDC a zde.

Informativní video o stavbě ke shlédnutí zde.

 

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons