Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Další vlastivědné vycházky Prahou 10 zdarma

Další vlastivědné vycházky Prahou 10 zdarma

Další kolo populárních vlastivědných vycházek připravila desátá městská část pro své občany. Ve spolupráci s Pražskou informační službou tak začíná třetí ročník těchto procházek věnovaných významným památkám Prahy 10. „Letos jsme se rozhodli vycházky výrazně inovovat. Připravili jsme celkem čtyři trasy vycházek. Na rozdíl od minulých let, kdy vlastivědné vycházky zavedly zájemce na památná místa Vršovic a Vinohrad, se letos chceme zaměřit na zajímavá a možná i trochu opomíjená místa v katastru Malešic, Strašnic a Záběhlic,“ uvedl starosta Prahy 10 Milan Richter (ODS).

Vycházky povedou ale i na Vinohrady, kde budou zájemcům až do konce června představeny zajímavé vinohradské vily. Akce se budou konat ve středu a v neděli vždy od 15 hodin. První vycházka je plánována již na středu 17. dubna, vstupenky budou občanům Prahy 10 zdarma k dispozici od pondělí 15. dubna v informačních kancelářích Prahy 10. Délka jedné vycházky činí cca 120 minut. Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen – jedné vycházky se může zúčastnit maximálně 30 osob. V informačních kancelářích se zájemci také dozví přesné místo srazu.


Vlastivědné vycházky se staly součástí kampaně, kterou Praha 10 pořádá v souvislosti se svým vítězstvím v celorepublikové soutěži a získáním prestižního ocenění „Město stromů“ pro ročník 2012/2013. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství ve spolupráci s městem Strakonice.

 

Galerie

  • Další vlastivědné vycházky Prahou 10 zdarma
  • Další vlastivědné vycházky Prahou 10 zdarma

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons