Veřejné prostory Prahy 10

Revitalizace Malešického parku

Text/HTML

5. ledna 2012 - Malešický park je situován v severní části malešického sídliště. Prostor parku utváří malešický hřbet v nejvyšší části na úrovni 265 metrů nad mořem a rozprostírá se na rozloze devíti hektarů. Jeho současná podoba odpovídá době svého založení v 60. letech minulého století. Revitalizace Malešického parku patří k nejvýznamnějším obnovám veřejných ploch realizovaných v městské části Praha 10. Cílem úprav parku je vytvoření moderního rekreačního centra plného zeleně a možností k vyžití i odpočinku. Rekonstrukce probíhat ve třech etapách a ukončení celé akce je plánováno na začátek roku 2013.

V průběhu prací budou odstraněny některé křoviny, které jsou se ve špatném dendrologickém stavu. Díky revitalizace park naopak získá přes 350 nových stromů. Nový Malešický park bude opravdovou chloubou Prahy 10: počítáno je s okruhem pro cyklisty, novým dětským hřištěm i novými herními prvky, cvičebním senior-parkem i hřištěm pro handicapované. Nový mobiliář obsáhne mj. 320 nových laviček, 60 odpadkových košů, cyklostojany či toalety. Součástí parku bude i vodní prvek s vodní kaskádou či sluncem nabíjené noční osvětlení.

 

Veškeré informace o celkové revitalizaci, financování z evropských fondů, či jednotlivých etapách prostřednictvím interaktivní mapy s vizualizacemi naleznou zájemci na webových stránkách www.malesickypark.cz. „Věříme, že po dokončení takto rozsáhlé revitalizace se z Malešického parku stane ještě vyhledávanější centrum pro trávení volného času a příjemné relaxaci,“ uvedl 1. místostarosta Vladimír Novák.

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons