Veřejné prostory Prahy 10

Podrobný postup

Další informace

  Podrobný postup

  Jak na to?

   

  1. Přemýšlej!

  Máte-li zájem se do projektu Moje stopa zapojit, začněte už teď promýšlet svůj nápad na návrh a prostudujte si potřebné informace. Zde je pro představu ke stažení vzor formuláře, pomocí jehož interaktivní či papírové verze budete moci od 14. září 2015 svůj návrh podat. Pro lepší představu je zde ke stažení příkladově vyplněný formulář.

   

  2. Ověř si!

  Návrhy mají řešit úpravy veřejných prostor v majetku hlavního města či ve správě Prahy 10. Proto se podívejte zde do majetkové mapy, na níž zjistíte, zda konkrétní místo, které chcete změnit, tuto podmínku splňuje.  

   

  3. Seznam se, ptej se a diskutuj!

  Nejste-li si jistí, že chápete správně, co máte dělat, ptejte se nás! Své dotazy můžete pokládat koordinátorce projektu prostřednictvím formuláře zde. Pro zájemce také chystáme v termínu od 16. do 25. září sadu čtyř veřejných setkání k představení pravidel i smyslu projektu Moje stopa a diskusi nad rolí navrhovatelů a jejich úkoly. Pozvánky na setkání budou zveřejněny s dostatečným předstihem. 

  Také doporučujeme, abyste se o svých nápadech bavili s lidmi ze svého okolí – se sousedy, kamarády, známými, na ulici i na internetu. Jejich pohled vám může pomoci jak při zpracování návrhu, tak i k získání podpory v rámci veřejného hlasování.

  Pokud si přejete, abychom vám zasílali sms info k projektu na váš mobilní telefon, zaregistrujte se zde. Tato registrace bude využita pouze pro projekt Moje stopa. 

   

  4. Sepiš návrh!

  Při tvorbě návrhu věnujte pozornost dodržení pravidel pro jeho podání a tomu, abyste úřadu poskytli co nejvíce informací k posouzení jeho proveditelnosti. Nemusíte předložit dokonalý projekt, ten nechá zpracovat úřad, pokud to povaha navrhované investice bude vyžadovat. 

  Na tvorbu a podání návrhu budete mít čas do 12:00 hodin dne 13. listopadu 2015. Po celou tuto dobu vám budou plně k dispozici naše webové stránky, na které budeme průběžně doplňovat informace, a zaměstnanci úřadu, kteří vám ochotně odpoví na vaše dotazy.

   

  5. Představ svůj nápad ostatním!

  O realizaci projektů budou ve veřejné anketě rozhodovat sami obyvatelé desítky, a proto je potřeba mezi nimi pro svůj nápad najít dostatečnou podporu. Vaše návrhy zveřejníme na webu a dostanou prostor na veřejných diskuzích, ale to pro jejich úspěch nemusí stačit. Využijte všechny možné způsoby, jak dát ostatním obyvatelům Prahy 10 vědět, proč by měli hlasovat právě pro váš nápad – mluvte o něm, přesvědčujte, využijte sociální média i sousedské vztahy!

  Loga a licence

  Logo Veřejné prostory Prahy 10
  Licence Creative Commons