We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Vršovický zámeček - Rangherka

Atributy

Řadit dle:
The template you are linking to has no template configured yet.

Základní informace

Vršovický zámeček neboli Rangherka leží na místě původní Štočkovské vinice při usedlosti Špendlikářka. Z původního historického objektu jsou zachovány jen obvodové zdi a průčelí, interiér je kompletně přestavěn. ZMČ MČ Praha 10 v roce 2010 rozhodlo o změně koncepce využití celého objektu, a to pro účely sociální, zároveň bylo rozhodnuto, že Vršovický zámeček bude sloužit jako domov seniorů. Projekt navrací do bývalé továrny na výrobu hedvábí zvané Rangherka i obřadní síň, která bude, společně se zázemím, sloužit pro účely MČ Praha 10. Památkově chráněný zámeček se mění v Dům spokojeného stáří. Nabídne služby 75 seniorům z Prahy 10. Úplná renovace byla nezbytná. Zámeček, kde jeden čas sídlil i národní výbor, chátral už od války. Oprava se intenzivně řešila posledních šestnáct let.

Základní funkcí domova pokojného stáří je umožnit ubytování a zajistit plnohodnotný život našich seniorů. V západní části 1.NP je samostatný vstup i s recepcí, kancelář sociálního pracovníka a další administrativa pro příjem klientů.  V severní části objektu jsou navrženy garáže pro návštěvníky domova pro seniory. Objekt nemá vlastní kuchyň, veškeré jídlo bude pro klienty zajištěno externí dodávkou.

Horní patra slouží převážně k ubytování klientů domova. Ubytování je zajištěno z větší části v dvoulůžkových pokojích. Ve východním křídle je umístěna jídelna, včetně hygienického zázemí, která může být využita i jako společenská místnost. V západním křídle je umístěna ordinace docházejícího lékaře a sesterna s přilehlou denní místností. V severním traktu objektu jsou umístěny společenské místnosti pro společné setkávání klientů.

Obřadní síň je zároveň reprezentativním prostorem MČ Praha 10, s přiléhajícími salónky a prostorem po obřadu s možností vychutnat si slavnostní chvíli v důstojném prostoru Vršovického zámečku. V objektu je také možné uspořádat svatební hostinu, a to formou cateringu, pro který je navrženo veškeré nezbytné zázemí. Svatební obřady se v případě pěkného počasí mohou konat i v exteriéru. Pro tento účel byl vybudován altánek.

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons