We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Trolejbusová zastávka Orionka

Atributy

Řadit dle:
The template you are linking to has no template configured yet.

Základní informace

Volná plocha vymezená ulicemi Benešovská a Korunní a bývalou vozovnou Městských elektrických drah Královských Vinohrad byla v letech 1949 až 1972 využívána jako smyčka trolejbusu na trati Karlovo nám. – Nám. Míru – Orionka – Průběžná/Bělocerkevská. Většinu své existence sloužila jako smyčka manipulační. Dne 15. října 1972 vyjel ze smyčky Orionka poslední spoj linky 51 na Strahov, který byl také posledním spojem v historii trolejbusů v Praze. Plocha bývalé smyčky od roku 1972 pustla, byla postupně devastována a po položení panelů začala sloužit jako živelné parkoviště. Jen díky tomu, že plocha nebyla desetiletí upravována, dochovala se původní vozovka, dlažba i obrubníky.

 

Zachovalý pozůstatek dláždění byl počátkem záměru radnice Prahy 10, která systematicky usiluje o obnovu veřejných prostorů na svém území, rekonstruovat tuto plochu a obnovu zeleně spojit s připomínkou časů, kdy v Praze jezdily trolejbusy. Ve spolupráci s investorem Rezidence Korunní a Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravila revitalizaci parčíku s pamětní trolejbusovou zastávkou. Dlažba je doplněna o plochu zastávky, zastávkový označník s číslem linky, pamětní desku a dvěma poli vedení na původních trolejbusových sloupech. Nově vzniklý parčík je příkladem praktického uplatnění Strategie pro veřejné prostory Prahy 10, úcty k minulosti a paměti města, jednoho ze základních principů Strategie, schválené Zastupitelstvem městské části Praha 10.

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons