We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Malešický park

Atributy

Řadit dle:
The template you are linking to has no template configured yet.

Základní informace

Projekt revitalizace parku byl podpořen Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF) v rámci Operačního programu Praha Konkurenceschopnost (OPPK).

 

 

 

 

Vybavení parku bylo přizpůsobeno závěrům veřejného projednání rekonstrukce parku v rámci projektu Společně měníme Prahu 10.

Nedávno dokončená revitalizace Malešického parku patří mezi nejvýznamnější úpravy veřejného prostranství v posledních letech na území Prahy 10 (největší park na Praze 10 o rozloze přes 8 ha). Před začátkem revitalizace byla na budoucí podobu parku zpracována studie v několika variantách, které byly následně prezentovány veřejnosti. Na základě připomínek a námětů občanů pak byla zpracována finální projektová dokumentace, která byla podkladem pro úpravy parku do aktuální podoby.

Cílem revitalizace bylo tuto parkovou plochu zpřístupnit širokému spektru občanů všech věkových kategorií a zájmových skupin obyvatel. Z tohoto pohledu jsou v parku jak místa pro aktivní trávení volného času, tak i odpočinkové zóny.  V parku lze proto nalézt jak cvičební prvky pro seniory, tak i herní prvky pro pejskaře. Ze zajímavých prvků pro děti lze zmínit akustické prvky a atypické velké houpačky. Vodní prvek, kaskáda, má dvě základní části. Horní část je osazena vodními herními prvky pro děti i dospělé. Netradičním prvkem je pak zejména vodní les (sloupy s tryskami, které budou vytvářet mlhu). Spodní část kaskády je klidová a je doplněná dřevenými lavicemi a výsadbou stromů. Pro cyklisty jsou v parku dva cyklookruhy, kdy jeden je zvlněný a tím ještě více zábavnější.  V parku je též umístěna největší lanová herní sestava na Praze10. Z hlediska bezpečnosti se omezily plochy rozsáhlých nepřehledných keřových skupin, ale naopak došlo ke zvýšení počtu stromů. Důležitým ekologickým faktorem je též snaha o maximální zadržení vody na území parku a to jak ze srážek, tak z používání vodních prvků.

Praha 10 je v oblasti rozvoje parkových ploch aktivní již řadu let. Mezi další významné realizace patří dispoziční změna parku Malinová – Chrpová nebo připravovaná revitalizace parku U Vršovického nádraží.

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons