Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Zapojení školáků do obnovy veřejných prostorů na Praze 10

Zapojení školáků do obnovy veřejných prostorů na Praze 10

Radnice Prahy 10 oslovila základní školy s návrhem na zapojení žáků do péče o vybraná místa na území městské části. Nabídka z popudu prvního místostarosty Nováka konkrétně směřovala k možnosti osadit na některých místech květinový záhon.

Ten by si žáci přisvojili, vyzkoušeli by si péči o rostliny a udělali by si představu o tom, co všechno obnáší zvelebování veřejných míst. Další variantou by pak mělo být vyhotovení návrhu na úpravu či zkulturnění nějakého nevábného veřejně přístupného zákoutí či plochy.
 
Tato akce by měla proběhnout na jaře příštího roku, přibližně v dubnovém termínu, symbolicky vztahovanému k oslavám Dne Země. Radnice tak chce podpořit vztah nejmladší generace k okolí svého bydliště nebo školy, stejně jako pozitivní přístup k ochraně životního prostředí.
 
Tato aktivita by pro děti měla být velmi přínosná. Seznámí se s tím, co všechno péče o veřejné plochy obnáší, s jakými problémy se radnice městské části potýká (znečišťování odpadky, odcizování vysazených rostlin nebo poškozování parkového či uličního mobiliáře) a co mohou samy udělat proto, aby se při pohybu městem cítily dobře a bezpečně. Vlastním přičiněním a patronátem nad vybraným místem, by pak mohly samy aktivně přispět k příjemnějšímu vzhledu městské části.

Galerie

  • Zapojení školáků do obnovy veřejných prostorů na Praze 10

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons