Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Sběr starých elektrospotřebičů

Sběr starých elektrospotřebičů

Potřebujete se zbavit starých elektrospotřebičů a nemáte možnost je odnést do sběrného dvora? V průběhu října budou na vytipovaná místa v městské části Praha 10 přistaveny tzv. wintejnery, což jsou kontejnery určené na sběr vysloužilých elektrozařízení.

„Rozhodli jsme se zkrátit a usnadnit lidem cestu na sběrný dvůr tím, že naše radnice ve spolupráci se společností Elektrowin umožní snadno a ekologicky se zbavit domácích elektrospotřebičů formou ‚mobilního‘ dvora,“ uvedl první zástupce starosty Vladimír Novák (ČSSD).

U WINTEJNERů bude po celou dobu od 8.00 do 18.00 hod. přítomná obsluha a dozor jedním zaměstnancem tak, aby nedocházelo k ukládání jiných odpadů než elektroodpadu, případně k jeho odcizení.

„Chceme motivovat občany, a tak každý, kdo k wintejnerům přinese kompletního vysloužilce, bude odměněn drobným dárkem,“ dodává Novák.

Do přistavených WINTEJNERŮ mohou občané odevzdávat: velké a malé domácí spotřebiče (pračky, ledničky, mikrovlnné trouby, vysavače, fény, žehličky apod.), elektrické a elektronické nářadí (pily, vrtačky, brusky, řezačky, aku šroubováky, pily, křovinořezy, elektrické sekačky apod.) – jednoduše vše, co funguje na bázi elektrického proudu či na baterie.

Využití „wintejneru“ je tedy ideálním způsobem jak odpovědně a dostupně se zbavit starých, a již nepotřebných, elektrospotřebičů. Podobná akce již proběhla ve dvou jiných městských částech a dá s očekávat, že i v Praze 10 se setká s kladnou odezvou.

Podrobný seznam míst naleznete zde.

Galerie

  • Sběr starých elektrospotřebičů

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons