We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Revitalizace Malešického parku na internetu

Revitalizace Malešického parku na internetu

Rozsáhlou revitalizaci Malešického parku spojenou s případnými omezeními bude možné sledovat virtuálně i na zvláštních webových stránkách www.malesickypark.cz. Vedení radnice totiž ani během realizace projektu nechce celý park uzavřít. Uzavřeny budou vždy jen nejnutnější části, kde se bude pracovat.

„Uvědomujeme si, že je to jedno z nejnavštěvovanějších míst Prahy 10. Proto chceme prostřednictvím internetových stránek dávat v průběhu rekonstrukce přehledné informace, aby lidé věděli, kam mohou do parku vyrazit, v kterých místech nebudou omezováni i jak rekonstrukce pokračuje,“ popsal starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

O rekonstrukci parku Praha 10 zevrubně informovala již v minulosti a do projektu promítla řadu připomínek místních občanů. V parku jsou již nyní  umístěny informační panely a na příští týden je plánována výstava.

„Vedle toho každý únorový čtvrtek bude u parku umístěn informační stánek s pracovníky radnice, kteří občanům i dalším zájemcům budou poskytovat o rekonstrukci informace osobně. 2. a 16.února bude stánek u místní pošty a autobusové zastávky otevřen od 9 do 12 hodin a 9. a 23.února od 13 do 17 hodin,“ popsal další způsoby informování občanů 1.místostarosta Vladimír Novák.

Na webových stránkách www.malesickypark.cz zájemci naleznou veškeré informace o celkové revitalizaci, financování z evropských fondů, či jednotlivých etapách prostřednictvím interaktivní mapy s vizualizacemi. „Věříme, že po dokončení takto rozsáhlé revitalizace se z Malešického parku stane ještě vyhledávanější centrum pro trávení volného času a příjemnou relaxaci,“ uvedl Novák.

Malešický park je situován v severní části malešického sídliště. Prostor parku utváří malešický hřbet v nejvyšší části na úrovni 265 metrů nad mořem a rozprostírá se na rozloze devíti hektarů. Jeho současná podoba odpovídá době svého založení v 60. letech minulého století. Revitalizace Malešického parku patří k nejvýznamnějším obnovám veřejných ploch realizovaných v městské části Praha 10. Cílem úprav parku je vytvoření moderního rekreačního centra plného zeleně a možností k vyžití i odpočinku. Rekonstrukce bude probíhat ve třech etapách a ukončení celé akce je plánováno na začátek roku 2013.

V průběhu prací budou odstraněny některé křoviny, které jsou ve špatném dendrologickém stavu. Díky revitalizace park naopak získá přes 350 nových stromů. Nový Malešický park bude opravdovou chloubou Prahy 10, počítáno je s okruhem pro cyklisty, novým dětským hřištěm i novými herními prvky, cvičebním senior-parkem i hřištěm pro handicapované. Nový mobiliář obsáhne mj. 320 nových laviček, 60 odpadkových košů, cyklostojany či toalety. Součástí parku bude i vodní prvek s vodní kaskádou či sluncem nabíjené noční osvětlení.

Galerie

  • Revitalizace Malešického parku na internetu

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons