Veřejné prostory Prahy 10

HP old

Kaplička ve Strašnicích našla svého mecenáše

Kaplička ve Strašnicích našla svého mecenáše

Nejen v rámci soutěží o nejhezčí Dvorek roku či Zásobník projektů – město na míru se stále častěji zapojují občané do rozvoje a zkrášlení Prahy 10. Na městskou část Praha 10 se například obrátil prapravnuk Josefa Červenky - kdysi významného stavitele a mecenáše kapličky v Novostrašnické ulici. „Pan Erben nás oslovil s nápadem, že by tuto zanedbanou kapličku na vlastní náklady opravil a zvelebil i její okolí. Městská část se rozhodla jeho prosbě vyhovět a uzavřít s ním symbolickou nájemní smlouvu. Velmi nás těší, že stále více lidí se nezištným způsobem chce podílet na rozvoji Prahy 10,“ uvedl místostarosta městské části Praha 10 Milan Richter (ODS).

Pan Erben se k tomuto kroku rozhodl na základě článku „Máte nápad, jak oživit Prahu 10?“ zveřejněného v novinách Prahy 10. Ve svém dopisu městské části dokonce oznámil, že opatruje mramorovou desku, která při výstavbě kanalizace depa Metra v ulici Novostrašnické musela být odstraněna. „Věříme, že se nám společně s panem Erbenem podaří toto místo opět zkultivovat a vytvořit z něj znovu historicky významné místo nejen pro obyvatele Prahy 10, ale i pro návštěvníky naší městské části,“ dodal místostarosta Richter.

 
Kapličku patrně v polovině 19. století postavil již zmiňovaný Josef Červenka na památku své manželce a následně ji věnoval obci. Červenka byl poslední starosta obce Strašnice.

Galerie

  • Kaplička ve Strašnicích našla svého mecenáše

Zveme Vás

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Vila Karla Čapka zpřístupněna – zatím virtuálně

Unikátní možnost nahlédnout do nitra vily Karla Čapka, ve které tento velikán světové literatury žil a tvoři...

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Vršovický zámeček se otevře veřejnosti opět v sobotu

Prohlédnout si část historických prostor bývalé manufaktury na hedvábí v nově zrekonstruované ...

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons