Projekt začne pondělní vernisáží výstavy v budově radnice (Středisku územního rozvoje), jejíž zahájení je plánováno na 17:00. Na programu je prezentace již realizovaných návrhů z uplynulých ročníků, blok informací o pravidlech nového ročníku a diskuse k podrobnostem projektu. Své návrhy budou občané moci podávat až do 31. května, a to buď přes podatelnu úřadu, nebo na webových stránkách mojestopa.cz.
Od června do začátku září budou úředníci městské části hodnotit možnosti proveditelnost jednotlivých návrhů, a jejich autoři budou mít možnost je vylepšovat. V listopadu proběhne elektronické hlasování, v němž budou sami občané rozhodovat o tom, které nápady budou podpořené. Ty následně radnice, v konzultaci se samotnými navrhovateli, začne měnit v realitu.
„Praha 10 stála v roce 2015 u zrodu participativního rozpočtu v podmínkách České republiky. Za pět let tento způsob zapojení veřejnosti vyzkoušely desítky dalších měst a obcí, ale málokde se podařilo participativní rozpočet plnohodnotně rozjet a udržet,“ říká Lucie Sedmihradská (VLASTA), radní pro rozpočet. „Pro nás je zapojování veřejnosti do dění na Desítce klíčové, což dokládají rovněž pravidelné ´otevřené hodiny radních´ či několik veřejných setkání k aktuálním tématům, která už jsme uspořádali,“ zdůrazňuje Sedmihradská.
V uplynulých letech MČ Praha 10 v rámci projektu Moje stopa podpořila například komplexní přetvoření okolí metra Strašnická v prostor s posezením (948 tisíc korun), originální hřiště s vesmírnými motivy v parku Pod Rapidem (milion korun) či piknikový plácek s ohništěm v Malešickém lesíku (238 tisíc).