We recommend the absolute best dentist in Turkey, one that has long been out favourite. If you are looking for anIstanbul affordible dentist, wait no further, visit Periodonta

Veřejné prostory Prahy 10

Novinky

Novinky

Na Desítce je nové parkourové hřiště, vzniklo díky projektu Moje stopa

Na Zahradním Městě je nové sportovní hřiště. Vzniklo v rámci participativního rozpočtu „Moje stopa“, autorkou návrhu je paní Jarmila Prosová z Desítky a jedná se o hřiště parkourové – obsahuje tedy herní prvky, které umožňují rozličné pohybové aktivity a cvičení s vlastním tělem.

Nové sportoviště vyrostlo v Třezalkové ulici za Slunečnicí a bylo otevřené koncem září. „Parkour je fenomén, kterému primárně propadají děti a dospívající, oslovuje ale i další generace. Výskoky, přeskoky či lezením si všichni můžeme zlepšit fyzičku a koordinaci pohybu,“ popisuje místostarostka Jana Komrsková (Piráti), která je na vršovické radnici zodpovědná za oblasti životního prostředí a sportu.

„Parkourovým hřištěm na Zahradním Městě se ještě rozšiřují možnosti sportovního vyžití u nás na Desítce, kde tradičně funguje především velký multifukční park Gutovka. Kromě toho spravujeme dalších šestnáct sportovišť, dvaadvacet cvičebních ploch a sedmasedmdesát dětských hřišť,“ vypočítává místostarostka Komrsková.

Nápad na parkourové hřiště vzešel z projektu „Moje stopa“. Jedná se o tzv. participativní rozpočet a funguje tak, že místní lidé přicházejí s nápady na vylepšení veřejného prostoru v městské části a nejrůznější veřejně prospěšné aktivity a o jejich návrzích pak hlasují sami občané. Vítězné projekty jsou pak realizované ve spolupráci radnice a iniciátorů, náklady hradí městská část.

A jak se zrodila myšlenka na hřiště na Zahradním Městě? „Náš starší syn Kvido přišel ze školy s tím, že chce chodit na kroužek parkouru. Jeho nadšení trvalo, začal chodit na kroužek parkouru na ZŠ Břečťanová, já jsem se seznámila s projektem Moje stopa a začala vymýšlet projekt,“ líčí autorka návrhu Jarmila Prosová. „Mnozí si možná vzpomenou, jak jako malé děti skákali přes lavičky a přelézali ploty. Přesně o tomto druhu pohybu je současný parkour, jediný rozdíl je v tom, že cvičení probíhá na speciálních prvcích, které jsou k tomu určeny,“ doplňuje paní Prosová.

Kompletní vybudování hřiště, včetně zpracování projektové dokumentace či geodetického zaměření pozemku, stálo milion korun a stavbu provedla firma Enuma Elis.

Ohodnotit článek:

Nehodnoceno
     Počet zobrazení (3844)      Komentáře ()

Tagy:

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons