Veřejné prostory Prahy 10

O službě MMS - podněty

Zásluhu na vzhledu veřejných ploch Prahy 10 mají především všichni její obyvatelé a návštěvníci. Včasným upozorněním na zjištěnou závadu je možné předejít větším problémům v budoucnu a někdy i úrazům (např. nahlášením rozbitého herního prvku na dětském hřišti).

Jak na to

Nejjednoduší je vložit svůj podnět rovnou zde. Máte ovšem možnost také zaslat snímek a popis závady na adresu elektronické pošty mms@praha10.cz nebo formou MMS na telefonní číslo 736 499 364. Doručený příspěvek bude zaevidován a v případě, že se týká řešené problematiky (čistota, údržba zeleně, závady na dětských hřištích, poškozený uliční mobiliář apod.), a je doplněn fotografií místa závady, i vyobrazen v seznamu hlášených závad. Zviditelnění podnětu je provedeno na základě schválení administrátora. V případě, že u zveřejněného podnětu chcete uvádět své jméno, doplňte v textu souhlas se zveřejněním. V opačném případě bude podnět zviditelněn bez jména pisatele. Veškeré podněty budou prověřeny pracovníky odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje, kteří v uveřejněném komentáři sdělí způsob řešení problému. 

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, použijte jako jméno a heslo "mms".

Přihlášení k portálu

Registrace

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, uveďte jako jméno a heslo "mms".

Uživatelské jméno:

Heslo:

Přihlásit

Zadání a sledování podnětů

Vaše MMS » závada na komunikaci » Detaily MMS
  

Extrémně neutěšený stav chodníku v v ulici Oblouková

Datum vytvoření:

27.08.2021

Adresa:

Oblouková 1-11, Praha 10, Vršovice

Stav:

Předáno jinam

Řešitel:

Kaštovský

Kategorie:

závada na komunikaci

Čtvrť:

Vršovice

Popis:

Jde o úsek chodníku v ulici Oblouková mezi adresami Oblouková 1-11. Jsou zde 3 problémy, které by měly být patrné z fotografií: 1) chodník je mnohokrát záplatovaný, a vznikly tak mnohé prohlubně, v nichž se i po menším dešti drží doslova jezera vody, která nejde obejít. Je to nepříjemné pro důchodce, ale třeba i pro nás, kteří tu jezdíme s kočárkem, navíc v ulici sídlí LDN - pro pacienty, kteří vycházejí na procházky, je chodník po dešti doslova "výzva". 2) Na konci úseku, u Obloukové 9, jsou v chodníku otvory - zřejmě dříve sloužily pro skládání uhlí -, které jsou nyní neodborně zakryty prkny, z nichž čouhají hřebíky, či jakousi překližkou. Jde o úzké místo chodníku, které je těmito "krytinami", jež přesahují z oněch děr, ještě více zužováno. Navíc místo vyvolává dojem, že jde o jakousi skládku, takže zde občas někdo odloží starou matraci či další materiál, který zcela blokuje průchod. 3) Některá auta parkují tak, že vjíždějí částečně i do chodníku a například před Obloukovou 9, u oněch děr, již skoro ani nelze projít. Ulice je přitom velmi široká - snadno by šlo chodník rozšířit, zvýšil by se, aby na něj automobily nemohly vjíždět, ale ty by i tak měly stále dost prostoru na parkování.
Vzhledem k tomu, že v této části Obloukové bydlí mnoho rodin, jsou zde gynekologické a zubní ordinace, kam pravidelně docházejí lidé, a sídlí zde i LDN, mi zde situace na chodníku přijde až skoro neudržitelná. Vrchní část Obloukové, jež pokračuje za Vršovickou, již dávno nový chodník má. Byla by možná oprava i u nás? Předem děkuji za pomoc.

Řešení:

Dle sdělení Technické správy komunikací hl. m. Prahy, kam bylo upozornění na stav chodníku předáno, je oprava předmětného úseku chodníku v ulici Oblouková připravována.

Záležitost způsobu zakrytí podzemních prostor rohového domu Oblouková x Vršovická je řešen stavebním úřadem pro Prahu 10.

Nejnovější podněty

Vršovice
Stanice autobusů Slavia, směr centrum
Datum vytvoření: 02.12.2021
Stav: Přijato
Vršovice
Znečištění kontejnerového stanoviště, ul. Murmanská
Datum vytvoření: 30.11.2021
Stav: Vyřešeno
Vršovice
Znečištění, ul. Vladivostocká, Na Stezce, V Olšinách
Datum vytvoření: 29.11.2021
Stav: Vyřešeno
Vršovice
Jakutská - neodklizené tlející listí
Datum vytvoření: 22.11.2021
Stav: Vyřešeno
Vršovice
Vstup na Vršovický hřbitov
Datum vytvoření: 22.11.2021
Stav: Řeší se
Vršovice
Uvolněné kostky v chodníku, ul. Charkovská
Datum vytvoření: 15.11.2021
Stav: Předáno jinam
Vršovice
závada na hřišti v ul. Skřivanská
Datum vytvoření: 03.11.2021
Stav: Přijato
Vršovice
Odstavené vozidlo bez SPZ, ul. K Topírně
Datum vytvoření: 25.10.2021
Stav: Přijato
Vršovice
Znečištění na chodníku v ul. Petrohradská
Datum vytvoření: 25.10.2021
Stav: Vyřešeno
Strana 1 z 22První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední