Veřejné prostory Prahy 10

O službě MMS - podněty

Zásluhu na vzhledu veřejných ploch Prahy 10 mají především všichni její obyvatelé a návštěvníci. Včasným upozorněním na zjištěnou závadu je možné předejít větším problémům v budoucnu a někdy i úrazům (např. nahlášením rozbitého herního prvku na dětském hřišti).

Jak na to

Nejjednoduší je vložit svůj podnět rovnou zde. Máte ovšem možnost také zaslat snímek a popis závady na adresu elektronické pošty mms@praha10.cz nebo formou MMS na telefonní číslo 736 499 364. Doručený příspěvek bude zaevidován a v případě, že se týká řešené problematiky (čistota, údržba zeleně, závady na dětských hřištích, poškozený uliční mobiliář apod.), a je doplněn fotografií místa závady, i vyobrazen v seznamu hlášených závad. Zviditelnění podnětu je provedeno na základě schválení administrátora. V případě, že u zveřejněného podnětu chcete uvádět své jméno, doplňte v textu souhlas se zveřejněním. V opačném případě bude podnět zviditelněn bez jména pisatele. Veškeré podněty budou prověřeny pracovníky odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje, kteří v uveřejněném komentáři sdělí způsob řešení problému. 

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, použijte jako jméno a heslo "mms".

Přihlášení k portálu

Registrace

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, uveďte jako jméno a heslo "mms".

Uživatelské jméno:

Heslo:

Přihlásit

Zadání a sledování podnětů

Vaše MMS » ostatní (výše nespecifikované podněty) » Detaily MMS
  

Dopravní provoz v ul. Káranská

Datum vytvoření:

02.08.2021

Adresa:

Káranská

Stav:

Vyřešeno

Řešitel:

Neurčen

Kategorie:

ostatní (výše nespecifikované podněty)

Čtvrť:

Malešice

Popis:

Dobrý den, již delší dobu je v ulici Káranská zvýšená fluktuace automobilů, kteří si tudy zkracují cesta na Malešickou či na Malešické náměstí. Jelikož přes zaparkované automobily není moc dobře vidět a někteří řidiči tudy jezdí opravdu rychle, obávám se, že je jen otázkou času než se tu stane neštěstí. Bylo by možné tu např. umístit několik zpomalovacích pásů nebo nějak jinak zabránit zkracování cesty? Předem děkuji za kladné vyřízení

Řešení:

Dobrý den,

Káranská je standardní místní komunikace, takže omezování průjezdu, a tím pádem navyšování někde o pár ulic dále, nebudeme iniciovat. Obecně se musíme snažit o prostupnost územím tak, aby doprava byla rozptýlena rovnoměrně. Vyloučením provozu na některých komunikacích by byly zahušťovány komunikace jiné. To by se zcela určitě nelíbilo obyvatelům při těchto komunikacích a zcela jistě by časem požadovali omezení zase ve své ulici.

Zpomalovací prahy stanovujeme (=povolujeme) již výhradně v bezprostřední blízkosti škol, mateřinek apod. Nelze všude omezovat dopravu a povolovat prahy, jejichž trvanlivost je minimální, ale naopak výrazně ve svém okolí zvyšují hlukovou zátěž. Navíc by v současné době bylo nutno vydat stavební povolení na asfaltové prahy, protože montované jsou velmi rychle zničené, sjeté, poškozují povrch komunikace a správce je již odmítá obnovovat.

Je nám líto, ale na kraji většiny komunikací stojí auta - i chodci musí dávat pozor a ověřit si, zda mohou bezpečně vkročit do vozovky.

Jitka Čuřínová
vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
Odbor dopravy
Úřad městské části Praha 10
Vršovická 68, 101 38 Praha 10
Telefon: 267 093 375
Mobil: +420 736 499 360
E-mail: jitka.curinova@praha10.cz
www.praha10.cz, www.vpp10.cz

Nejnovější podněty

Malešice
Úprava zeleně - keřů u ul. Tuchorazská
Datum vytvoření: 15.06.2022
Stav: Přijato
Malešice
Živý plot v Hostýnské
Datum vytvoření: 14.06.2022
Stav: Vyřešeno
Malešice
Nepořádek na schodech, ul. Vydrova
Datum vytvoření: 24.05.2022
Stav: Vyřešeno
Malešice
Svoz odpadkových košů, ul. Cerhenická
Datum vytvoření: 27.04.2022
Stav: Vyřešeno
Malešice
Čištění prostranství při ul. Hostýnská
Datum vytvoření: 22.03.2022
Stav: Vyřešeno
Malešice
Poškozená skluzavka, ul. Káranská
Datum vytvoření: 20.03.2022
Stav: Přijato
Malešice
Semafory, ul. U Tvrze
Datum vytvoření: 05.03.2022
Stav: Přijato
Malešice
Oprava ulice Strnadova
Datum vytvoření: 05.03.2022
Stav: Přijato
Malešice
Odpadky, ul. Nad Kapličkou
Datum vytvoření: 04.03.2022
Stav: Řeší se
Strana 1 z 8První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  Další   Poslední   

Loga a licence

Logo Veřejné prostory Prahy 10
Licence Creative Commons