Veřejné prostory Prahy 10

O službě MMS - podněty

Zásluhu na vzhledu veřejných ploch Prahy 10 mají především všichni její obyvatelé a návštěvníci. Včasným upozorněním na zjištěnou závadu je možné předejít větším problémům v budoucnu a někdy i úrazům (např. nahlášením rozbitého herního prvku na dětském hřišti).

Jak na to

Nejjednoduší je vložit svůj podnět rovnou zde. Máte ovšem možnost také zaslat snímek a popis závady na adresu elektronické pošty mms@praha10.cz nebo formou MMS na telefonní číslo 736 499 364. Doručený příspěvek bude zaevidován a v případě, že se týká řešené problematiky (čistota, údržba zeleně, závady na dětských hřištích, poškozený uliční mobiliář apod.), a je doplněn fotografií místa závady, i vyobrazen v seznamu hlášených závad. Zviditelnění podnětu je provedeno na základě schválení administrátora. V případě, že u zveřejněného podnětu chcete uvádět své jméno, doplňte v textu souhlas se zveřejněním. V opačném případě bude podnět zviditelněn bez jména pisatele. Veškeré podněty budou prověřeny pracovníky odboru životního prostředí, dopravy a rozvoje, kteří v uveřejněném komentáři sdělí způsob řešení problému. 

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, použijte jako jméno a heslo "mms".

Přihlášení k portálu

Registrace

Chcete-li vložit vlastní příspěvek, prosím přihlaste se, pokud nejste registrovaní a nechcete být, uveďte jako jméno a heslo "mms".

Uživatelské jméno:

Heslo:

Přihlásit

Zadání a sledování podnětů

Vaše MMS » závada na komunikaci » Detaily MMS
  

Poškozené dopravní značení, ul. Irkutská

Datum vytvoření:

16.01.2021

Adresa:

Křížení cest Za strašnickou vozovnou a Irkutská, Praha 10

Stav:

Vyřešeno

Řešitel:

Neurčen

Kategorie:

závada na komunikaci

Čtvrť:

Vinohrady

Popis:

V místě křížení cest Za strašnickou vozovnou a Ulice Irkutská, Praha 10 dochází k opakovanému poškozování dopravního značení, i nyni jsou dvě značky polámané. Řidiči zde neumî přizpůsobit rychlost jízdy, opakovaně vyjíždějí na chodník. Kromě opravy značek prosím a řešení bezpečnosti, například - spomalovač na zem nebo jiné efektivní řešení. Bohužel v tom místě jde chodcům o život a nejedná se pouze o zimní období.

Řešení:

Na křižovatce Za strašnickou vozovnou x Irkutská bylo provedeno místní šetření se zástupcem Policie ČR, jehož písemné stanovisko je zákonným podkladem pro jakékoliv změny v dopravním značení. Nakloněná dopravní značka (i dle Vámi zaslaných fotografií) neodpovídá tomu, že by do ní narazilo auto projíždějící křižovatku. Spíše do ní narazilo nějaké vozidlo při couvání. Povalená značka na jižním nároží vypadá opravdu na to, že do ní někdo vjel. Tomu však zabránit není v silách nikoho. Stejná situace je de facto na každém nároží každé křižovatky. Pro jistotu jsme požádali PČR o zjištění nehodovosti a od 1.1.2015 zde nebyla ani jedna nehoda, registrovaná ve statistikách.

PČR umístění zpomalovacího prahu nedoporučuje. Prahy umisťujeme téměř výhradně v nejbližším okolí školských zařízení, hřišť apod., neboť mají i svá negativa. Z osobních zkušeností víme, že místem prochází minimum chodců a najetí vozidla na chodník ve snaze projet křižovatkou jsme ještě nezaznamenali.

Je nám líto, ale zabránit všemu nedokážeme.

Jitka Čuřínová
vedoucí referátu dopravy a speciálního stavebního úřadu
Odbor dopravy
Úřad městské části Praha 10
Vršovická 68, 101 38 Praha 10
Telefon: 267 093 375
Mobil: +420 736 499 360
E-mail: jitka.curinova@praha10.cz
www.praha10.cz, www.vpp10.cz

Nejnovější podněty

Vinohrady
Nepovolené volné pobíhání psů, Bezručovy sady
Datum vytvoření: 04.02.2021
Stav: Vyřešeno
Vinohrady
Poškozená branka hřiště, park Pod Rapidem
Datum vytvoření: 01.02.2021
Stav: Přijato
Vinohrady
Nedostatečný odvoz kontejnerů tříděného odpadu, ul. Chorvatská
Datum vytvoření: 01.02.2021
Stav: Přijato
Vinohrady
Odpad na chodníku, ul. Dykova
Datum vytvoření: 15.01.2021
Stav: Přijato
Vinohrady
Poškozený herní prvek, park Pod Rapidem
Datum vytvoření: 12.01.2021
Stav: Vyřešeno
Vinohrady
Znečištění na chodníku, ul. Nitranská
Datum vytvoření: 11.11.2020
Stav: Vyřešeno
Vinohrady
poškozené víko kanalizace, ul.bratří Čapků
Datum vytvoření: 03.10.2020
Stav: Přijato
Vinohrady
Závady na hřišti při ul. Slovenská
Datum vytvoření: 25.09.2020
Stav: Vyřešeno
Vinohrady
Komunikační zeleň v ul. Šrobárova
Datum vytvoření: 17.07.2020
Stav: Předáno jinam
Strana 1 z 4První   Předchozí   [1]  2  3  4  Další   Poslední